VÆLG DIN REGION


Planeringsskovl S


Fremragende til præcisions planering og landskabspleje.

Planeringsskovl S


En planeringsskovl designet til minilæssere og mindre læssemaskiner.

• Den lave ryg og lange skovlbund giver godt udsigt til arbejdsområdet
• Den bageste kant af skovlen er fremragende til planering og landskabspleje
• Skovlens volumen kan fordobles med en overbygning som er let at montere

Data

Model 100 120 140 160
Bredde, cm (Udvendige gavle)98118138158
Dybde, cm (maks. indeni)83838383
Højde, cm (maks. indeni)40404040
Volumen med top, m30,220,2750,330,385
Volumen strøget, m30,1530,1860,2190,252
Vægt, kg110125160177

* Afviger afhængigt af maskine og redskab

Q-serien

Lær mere

Original Implements

Lær mere

Smartare landbrug

Lær mere